неділя, 21 грудня 2014 р.

Чернігівщину відключають від електрики більше ніж інші області. І будуть відключати далі

 А винні у цьому олігархи, які довели енергетичну систему до такого стану, упевнений голова обласної ради Микола Звєрєв. Про це він заявив на засіданні обласного Антикризового енергетичного штабу 17 грудня в Чернігівській ОДА.
«До Чернігівщині відношення несправедливе: область потерпає від відключення електроенергії більше за інших. Адже регіон виробляє достатньо електроенергії. А економлять на нас найбільше. А причина — непрофесіоналізм та корупція.
Є десятки звернень щодо діяльності обленерго», — каже Микола Звєрєв. І оголосив про особисту боротьбу з монополістами. Також Звєрєв заявив, що у найближчі роки влада проведе повну інвентаризацію майна, яке приватизували монополісти. Перевірять як і за якою ціною.
 «Потрібно чесно говорити населенню про проблеми, які є. Не приховувати», — упевнений Сергій Журман, виконуючий обов'язки голови Чернігівської ОДА. — «Ми переживаємо найважчу зиму за всі роки незалежності. 25 теплоелектростанцій в Україні не працюють».
Електроенергії не вистачає. Відключення продовжаться?
Про таке кажуть представники ПАТ "Чернігівобленерго". І прогнозують подальші відключення.
Однак, за словами чиновників, відключення електроенергії на Чернігівщині показали, що ПАТ "Чернігівобленерго" не може якісно реагувати на проблеми в енергетиці.
Технічний директор ПАТ "Чернігівобленерго" Володимир Рубанка всю вину за відключення "валить" на аварії, ремонти та простої електростанцій. А отже, електроенергії в Україні виробляється менше, ніж потрібно.
За словами енергетиків, альтернативи відключень зараз НЕМАЄ. Можливо лише відпрацювати графіки. Узгодити їх зі споживачами, особливо великими. Також є технічні проблеми: застаріле обладнання. А ще обленерго жаліється на крадіїв електроенергії.

Краще б відключили від електроенергії супермаркети, ніж працюючі підприємства
«Досить вже прикриватись війною!», — каже депутат обласної ради Арсен Дідур. — «Війна буде тоді, коли не буде хліба та продуктів, закриються лікарні та інші об'єкти. Чи є погоджені графіки відключень по кожному району? Керівництво обленерго на кожній нараді надає ту ж саму інформацію. Якщо районні РЕМи займаються».
«По 4 рази на день відключають підприємства! Як може працювати підприємство?», — обурювався депутат обласної ради Михайло Півень. Сказав, що незважаючи на запевнення «Чернігівобленерго», жодних погоджень між РЕМами та місцевими адміністраціями не було.
«Олігархи Коломойський та Григорішин, які є власниками обленерго, просто грабують Чернігівщину!», - заявив Сергій Берестовий, голова Ради підприємців при Чернігівській ОДА. — «Обленерго відключають від електроенергії підприємства, які працюють, експортують, дають валютні надходження. Жодних кроків щодо співпраці чи хоча б налагодження діалогу з підприємствами немає!»

У районах і містах
Більшість голів РДА казали, що енергетикам чхати на графіки. Ними ж розроблені на погоджені з органами влади. Відключення електроенергії хаотичні.
Голова Бахмацької РДА Михайло Виноградов обурювався, що винними у відключеннях роблять... голів РДА
«Я дзвоню у РЕМ і питаю, хто дав команду відключати. А мені диспетчер каже: це Виноградов дав команду. Яка команда? Я що - управляю РЕМом? Якщо такі справи, давайте я буду РЕМом керувать. Отримувать зарплату 12 тисяч. Чи 18!", - обурювався голова РДА.
На жаль, як виявилось на засіданні, обленерго дало команду керівникам РЕМів не їхати на нараду в ОДА. Це черговий приклад відношення монополіста до влади, депутатів та всієї Чернігівської громади.
У багатьох районах люди готові виходити на акції протесту. Адже графіки відключень електроенергії не дотримуються.
«Терпіння людей не безмежне. Якщо не буде співпраці між владою та РЕМами - чекайте акцій протесту. Будуть захоплювати РЕМи», - упевнений Сергій Журман.
«Більш того — обленерго має подякувати головами РДА. Ми вже не раз зупиняли народ на місцях. Якщо б не голови РДА - народ би вже бив вікна у РЕМах», - каже голова Козелецької РДА Сергій Андрєєв.
Але є і позитивні випадки. За словами голови Новгород-Сіверської РДА Олени Мовчан, в районі є комунікація між РЕМ та владою. І, що найголовніше, графіків дотримуються.

Чому і скільки відключають: трохи цифр та фактів
354 мегават у середньому взимку споживає область. Значить маємо обмежуватись щоденно до 110 мегават. Однак цей обсяг не можна пропорційно розподілити на всіх. Адже команди про відключення надходять у різний час. І щоразу на різну потужність. Буває таке, що потрібно одразу ж обмежитись на 110. Тоді відключаємо все", - розповів технічний директор ПАТ "Чернігівобленерго".
«Тарифи фірми "Тех-Нова" на 30% вищі за тарифи "Облтеплокомуненерго. Тому Рада підприємців при ОДА вирішили пікетувати "Тех-Нову"», - заявив Сергій Берестовий.

Останнє "піонерське" попередження!
 «Ми востаннє підпишемо графіки відключень. Однак, якщо за інформацією з районів та міст у найближчі дні продовжаться хаотичні та неузгоджені дії, то обласна влада відреагує жорстко. Тоді чекайте заяв, дій та практичних кроків. Адже тоді ми сприйматимемо обленерго як установу, яка працює ПРОТИ НАРОДУ УКРАЇНИ!», - заявив у підсумку Сергій Журман.
Натомість, Валентин Мельничук, натомість, упевнений, що обленерго не відповідає за обсяги відключень.
«Що можуть зробити обласні керівники обленерго, якщо вони отримують чіткі вказівки від центрального керівництва електромережами?», — запитує Валентин Мельничук.
Петро Животков Час Чернігівський

3 коментарі:

 1. В области разобраться не могут, а хотят что бы в районах порядок был!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. ПРЕЖДЕ,ЧЕМ ЧТО ЛИБО ПРЕДПРИНЯТЬ КИЕВУ,ДОЛЖНЫ СОБРАТЬ ДОЛЖОСТНЫХ ЛЮДЕЙ ИЗ ОБЛАСТИ,А ОНИ В СВОЮ ОЧЕРЕДЬ ДОЛЖНЫ ВНЕСТИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ,И С ЭТИМ КИЕВ ДОЛЖЕН СОГЛАШАТЬСЯ И РЕШАТЬ,А У НАС-ОБЛАСТЬ НИЧЕГО НЕ МОЖЕТ-А,ЗАРПЛАТУ ПОЛУЧАТЬ ЕЖЕМЕСЯЧНО МОЖЕТ...?А,ОТРАБАТЫВАТЬ КОГДА БУДУТ БЮДЖЕТНИКИ СИДЯЩИЕ В ТЕПЛЫХ КАБИНЕТАХ

   Видалити
 2. В селе Березна Черниговской области тысяча человек перекрыли черниговскую трассу и все дороги вокруг села, создав огромную пробку из автобусов и фур. Люди бунтовали против хаотичного отключения электричества. В нескольких селах района света не было по одиннадцать часов в сутки.

  За две недели у многих селян сгорели холодильники, компьютеры, телевизоры, не работали телефоны и автозаправки, начались перебои в работе банков. Протестующие винили облэнерго и местную власть в том, что не согласовали графики отключений. Бунт длился недолго - через несколько часов к селянам примчались глава райадминистрации и его первый зам.

  - Свет отключали без предупреждения каждые два часа. Люди требовали четкий график, - объясняет "КП" в Украине" первый замглавы Менской райадминистрации Геннадий Примаков. - Мы провели срочное совещание с облэнерго и в тот же день согласовали графики отключений. Теперь свет отключают по два часа в сутки.

  По словам Геннадия Примакова, работники райадминистрации опросили жителей Березны, что и когда у них сгорело. Теперь люди ждут мастера от облэнерго, который проверит информацию, после чего будет составлен список имущества, которое нужно отремонтировать или компенсировать его стоимость деньгами. Правда, откуда выделят средства и когда их ждать, пока не понятно.

  По словам депутата райсовета Василия Леоненко, который и вывел людей на трассу, свет в Березной после протеста действительно выключают по графику, правда, на четыре часа, а не на два.

  - Вы не думайте, мы долго терпели - целых две недели. Пытались связаться с облэнерго, но дозвониться туда было невозможно, вот люди и не выдержали, - объясняет депутат. - Но сейчас ни у кого пока жалоб нет. Последние два дня вообще не отключали.

  Василий Леоненко заверил: люди понимают, что в стране тяжелая ситуация и готовы к лишениям, но и произвола не потерпят. Чиновники это, судя по всему, уже поняли. Этот "электрический" бунт интересен тем, что показателен - жители маленького села стали первыми, кто вышел протестовать против хаотических отключений электричества таким радикальным способом. И, скорее всего, не последними. Ведь до этого в Украине уже были подобные акции – в Черкассах и Одесской области люди протестовали против отключения света под зданиями горсоветов и райадминистраций. Но, поскольку свет будут продолжать отключать, вероятность того, что "электрические" протесты перерастут в бунты, остается высокой.

  ВідповістиВидалити