пʼятниця, 17 березня 2017 р.

Про музичну школу.

 На даному ресурсі неодноразово згадувалося за музичну школу, спочатку в контексті глобального переселення однієї школи в іншу і так далі, а потім вже в іншому контексті, з приводу порядків, що існують в першій школі. Окрім цього, всі ці рухи винесли на поверхню й інші питання стосовно музичної школи, це загалом питання функціонування школи в усіх її аспектах:

1.      Які кошти виділяються на музичну школу, і як вони витрачаються?
2.      Як витрачаються кошти спонсорів?
3.      Яким чином збираються та витрачаються кошти батьківської плати?
4.      Чому в музичній школі є постійні проблеми з забезпеченням наприклад канцтоварами?
5.      Чому при наявності значних коштів в районному бюджеті, ніяким чином не обновлюється забезпеченість школи інструментами та іншою технікою для нормальної діяльності закладу?
      Це загалом основні питання, які постійно вирували в громадському та батьківському середовищах, і ніколи публічно не обговорювались. На початку лютого членами батьківського комітету було вчинено спробу організувати батьківські збори із залученням керівництва школи для обговорення цих всіх питань, але директор відмовився від проведення та участі в таких зборах, пославшись на те, що вони всі ці проблеми вирішили з керівництвом відділу культури і нема чого збиратися. Паралельно головою батьківського комітету Саверським Сергієм було зроблено ряд запитів до Варвинської РДА стосовно отримання інформації стосовно фінансування школи та стосовно батьківської плати (дивіться нижче по тексту), і безперечно інформація давала певні відповіді, але і порушувала нові запитання, тому потребувала коментарів відповідальних осіб, а вони в свою чергу того не хотіли того. Тому прийшлося звернутися до голови РДА, щоб допомогла зібрати збори і в свою чергу прокоментувала всі запитання, щоб остаточно розвіяти всілякі сумніви та здогадки. Любов Вікторівна не відмовилася, і такі збори відбулися 13 лютого 2017 року, на які до речі вже змушені були прийти і директор музичної школи і начальник відділу культури Варвинської РДА.
     Що мене особисто здивувало в цих зборах, то це надзвичайно мала кількість батьків, їх загалом було чоловік шість чи сім, це при тому що двоє з них Саверський та Щербатюк були організаторами зборів. Можна до посиніння проклинати владу, яка б вона не була але в цей час боятися прийти на шкільні збори, заради своєї дитини, то це повна клініка.
    Збори розпочав Саверський Сергій, і озвучив загалом питання, що роками виникають і обговорюються серед батьків, і ніколи не були винесені на широкий загал і не прокоментовані. Практично відразу після виступу Саверського пан Бузикевич на підвищених тонах почав розповідати, що все робиться і все виконується, і без вас типу ми можемо справитися, і нічого типу колотитись. На що йому було дано відповідь, щоб він дуже не переймався так своїми заслугами, і що ми в нього віримо, тільки хай спокійніше про це все розкаже, а ми послухаємо, от і все. І після цього збурення збори пройшли спокійно і конструктивно. Голова РДА розповіла про всі нюанси, що стосуються музичної школи зі своєї позиції, про те що вже найближчим часом для закладу буде придбано ноутбук та принтер, про те що у видатках бюджету на даний рік закладено кошти і на канцтовари, і те, що буде розглянуто можливість переведення фінансування прибиральниці із батьківських коштів на бюджетні, що дасть можливість вільніше розпоряджатися батьківською платою і тому подібне. І загалом висловилась, що на даний момент не бачить ніяких перепон з фінансування та утримання музичної школи. В принципі в присутніх і не було практично ніяких до цього запитань чи зауважень, єдине що зауважив Саверський, звернувшись до Долі Л.В., як на її думку швидко все оте придбали б для музичної школи, якби громада не колотилась? На що Любов Вікторівна тактовно промовчала.
    От в принципі і все, конкретнішу інформацію стосовно самого фінансування дивіться нижче у документах, і на кінець розповіді знову повернуся до навколишніх аспектів цієї події. Іноді дивує наскільки люди слабо поінформовані стосовно своїх же ж питань, а ще більше дивує, що не хочуть про те все й чути, легше плести якісь плітки-чутки, а не розібратися в питаннях. Іншим дивним аспектом, цих зборів, було те що на них не була присутня головна редакторка варвинської совєцької газети, хоча її теж запрошували, та і її дитина вчиться в цій школі, але виявляється для неї це не цікаво, бо хазяї не забажали щоб про це було написано, не цікаво, що дитина вчиться грати на старих розбалансованих інструментах, а вчителька не може надрукувати з Інтернету якогось твору бо нема чим та нема на чому, але ж це не поливати когось брудом користуючись посвідченням та виконуючи наказ. Десь от так.


16 березня 2017


Павленко Дмитро

Немає коментарів:

Дописати коментар