понеділок, 15 січня 2018 р.

Баскетбол. Чемпіонат області

11 січня 2018 року. Годинник показує 9-11. На фото баскетбольна команда Варвинської районної гімназії. Через 27 годин ці дівчата стануть срібними призерками Чемпіонату Чернігівської області з баскетболу серед школярів. Проте шлях до срібних нагород був довгим та непередбачуваним.

Вже другий рік поспіль варвинські баскетбольні команди запрошують на Чемпіонат області. І ми їздимо туди не "пасажирами", а займаємо призові місця (2017 рік - ІІІ місце серед дівчат, 2018 рік  - ІІ місце серед  дівчат). Проте найбільше зусиль тренера та директора шкіл витрачають не на ігровому майданчику, а на те щоб дістатися місця змагань. В цьому році добиралися до Чернігова рейсовим автобусом - більше 5 годин. Але то все логістика, головне сама гра.
У змаганнях прийняло участь сім команд юнаків (2003-2004 р.н.) та п’ять команд дівчат. Варва була представлена командою дівчат Варвинської районної гімназії (тренер Тупіка О.М.). Плюс команду підсилила розігруючий  із Варвинської ЗОШ - Бойко Вікторія (тренер Чиж В.В.).
Чемпіонат проходив три дня -  з 10 по 12 січня. В перший день нашими суперниками були Березна та Корюківка. На другий день - Талалаївка, на третій - Десна. Проте нас "відрядили" до Чернігова лише на два дні. Вже на місті домовляємось, щоб зіграти в один день з Талалаївкою та Десною. Дві гри поспіль - це ще те навантаження. Тепер про самі ігри.
Варва-Березна. Гру з Березна розпочали дуже вдало - після першої половини 18:6 на нашу користь. Але в третій четверті суперники показують, що теж вміють грати - 6:14, і наша перевага скорочується до чотирьох очок - 24:20. Починається заключна четверть, суперник набирає ще 5 балів - і ми вже програємо 25:24. До кінця гри залишається 3 хвилини. На лінію штрафних виходить Бойко - влучає 1 з 2. Рахунок рівний 25:25.
Наступні дві хвилини жодна команда не може влучити у кошик.  Остання хвилина - забиває Кадощенко, і вже рахунок +2 на нашу користь. Суперники помиляються  в атаці, - до кінця залишається 10 секунд. Варва бере тайм-аут.  Настанова тренера - дотримати м’яч. Березна намагається відігратись - фол на Сліпченко. Зоряна пробиває штрафні - 1 з 2. Рахунок стає 28:25 на користь Варви. Можна видихнути - є перша перемога.
Корюковка-Варва. Корюковку відпустили/відрядили лише на один день і вони відмовляються з нами грати (їдуть до дому). Нам записують технічну перемогу 20:0.
Перший день змагань для нас закінчився. В здобутку дві перемоги. Їдемо заселятися, потім культура програма - піцерія, Макдональдс та ковзанка на Красній площі.
Варва-Десна. Другий ігровий день для нашої команди розпочинається о 9-00 з командою Десни. Першу четверть ще тільки "прокидаємось" і в нас мінімальна перевага 6:5. Другу чверть виграємо 15:0. Далі вже починає грати лава запасних. Третя та четверта чверті також на нашу користь - 5:0 та 6:0 відповідно. Підсумковий рахунок матчу 32:5 на користь Варвинської команди.
Талалаївка-Варва. Наступна гра найцікавіша,  з чемпіонами 2017 року - командою Талалаївки. Команда сильна, з досвідченим та технічним лідером. Для нейтралізації лідера суперника обираємо змішаний захист. Смаглюк персонально тримає 32-й номер Талалаївки, Бойко й Шолом на підстарховці, Сліпченко та Кадощенко - грають під кільцем. Тактика працює - на першу перерву Талалаївка виграє лише 2 очка 10:8. Другу четверть виграємо вже ми 6:5 і відставання скорочується до 1 бала. Третя чверть - команди "сідають" в захист і результативність падає - 4:2 на користь Талалаївки. Остання чверть розпочинається з рахунку 19:16 (програємо -3). Емоції зашкалюють. Варва отримує технічний фол. Потім Талалаївка - неспортивний. Намагаємось наздогнати суперників - невдало. Підсумковий рахунок 21:26 на користь Талалаївки. Для нас змагання закінчились. Збираємось до дому.
 У підсумку три перемоги та одна поразка. Й всі шанси на друге місце, проте  все залежить від результатів ігор третього дня. На третій день Талалаївка підтверджує свій статус чемпіонів і впевнено переграє Березну та Десну.
Отже, результати Чемпіонату Чернігівської області серед дівчат:
І-місце Талалаївка ДЮСШ;
ІІ-місце Варвинська районна гімназія;
ІІІ-місце - Березна.
Хочу подякувати:
- в першу чергу, дівчатам (Смаглюк Ірина, Кадощенко Марія, Шолом Аня, Борсук Аня, Сліпченко Зоряна, Коломієць Альбіна, Пиріг Катя, Гайдамака Ірина та Бойко Віка) - за гарну гру на баскетбольному майданчику;
- директорам (Небрат В.І. та Прищенко Т.І.) - за небайдужість до такого виду спорту як баскетбол;
- тренерам (Тупіка О.М. та Чиж В.В.) за витримку (їм прийшлося найважче);
- а батькам за підтримку.

На цьому все. Тепер готуємось до районних змагань та обласного етапу ШБЛУ (Шкільної Баскетбольної Ліги України).

Голова ВРГО "Федерація баскетболу" Небрат А.О.