вівторок, 24 липня 2018 р.

Обличчя змінилося – технології залишилися ті ж …


 Сарафанне радіо вже кілька тижнів тому рознесло по Варві чутки про негаразди в організації освітнього процесу в школі №1. І от мені на скриньку одна з педагогів надіслала викладену письмово свою позицію стосовно організації такого процесу, і на її думку несправедливого розподілу навчальних годин. Як в нас є з будь яким публічним процесом все відбувається поза людських очей та вух, як наслідок, совєцька газета відмовила заявниці в розміщенні її позиції в газеті.
Наскільки я розумію педколектив, хоч і навчає дітей різноманітним наукам та знанням, але про самоврядування в галузі особливо не обізнаний, так як не обізнаний і в інших аспектах управління галуззю освіти. То ж нижче подаю позицію вчителя Салієнко І.В., стороні протилежній чи третій пропоную також викласти свою позицію, яку готовий оприлюднити в той же ж спосіб:Минув рік після того як змінилося керівництво Варвинської ЗОШ І-ІІІ ст. Цього доленосного моменту очікували більшість моїх колег. Обличчя змінилося – технології залишилися ті ж …
Усі педагоги очікували весни, щоб провести попередній розподіл годин при новому директору. У кожного були сподівання на те, що щось зміниться на краще: учителі знатимуть навантаження на наступний навчальний рік. На жаль, навчальний план так і не з’явився на дошці оголошень в учительській. Усі були спантеличеними, коли з’явився графік розподілу годин.
Колеги заходили в кабінет директора з тривогою, а поверталися зі здивованими обличчями, дехто зі сльозами. Що ж там відбувається? І ось настала черга учителів математики, фізики, інформатики. Нас просто завуч поставив перед фактом: в одних ставка – гола-боса, в інших – більше (мабуть, якісь привілеї). Запитати нічого не можна: «царьки» керують, наказ не обговорюється. Перед фактом ставлять, що в нас є нова колега і що її потрібно забезпечити годинами в повному обсязі. «Радійте, що у вас є ставка», - коментар однаковий для всіх. Але чому директор школи має оклад і ще 6 годин зверху, а вчитель, що не одне десятиліття працював у школі за цією ж спеціальністю, залишається на 10 годинах ( ставка 18 годин). Та ж ситуація і з навантаженням завуча (адміністрація школи не має права брати години, доки працівники з відповідного фаху не будуть забезпечені повним тижневим навантаженням). А далі ще цікавіше…
Розподіл завершився, а 4 год. інформатики в старшій школі і 8 год. в молодшій не відомо в кого з’являться на 1 вересня. Тоді виникає запитання: хто ж з барського плеча дирекції їх отримає і що ж для цього треба зробить? Зрозуміло, що їх матимуть ті, з ким було домовлено кулуарно. А в них уже є більше ставки, доплата за кабінет і класне керівництво. Хто ж заміняв декретну відпустку, переведений на постійне місце роботи. І відразу з царської руки отримав 17-годинне навантаження і класне керівництво, зазначу, що на класовода цього класу було написано три заяви, та колегам, чомусь було відмовлено. То ж учителів поділили на «своїх» і «чужих» до перших належать подруги, хрещениця голови держадміністрації (вона ж сестра замісника голови ОТГ), куми, куми подруг і так далі. Усі решта поза даним списком.
Не одна з моїх колег залишилася без ставки, працюючи більше ніж 20 років у цьому закладі, а дехто з них - єдиний годувальник у сімї , а в кого немає батька-матері, щоб підтримати і захистити, чи то чоловіки тяжко хворі…
Усі ми працюємо в державній установі, а не на царів, та тільки дехто думає по-іншому.
У цьому навчальному році закінчую Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова за фахом «Інформатика», щоб осягнути весь цикл математичних дисциплін, тому й розраховувала на одну годину інформатики, щоб теорію закріпити практикою. На моє прохання директор не відреагувала. А в якому ж мішку заховано 12 годин, і хто ж їх отримає? Запитання залишається риторичним.
І.В.Салієнко (Пронь)
 вчитель математики і фізики
Варвинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Матеріал підготував: Дмитро Павленко

17 коментарів:

 1. Скільки себе пам'ятаю всі події з Пронями - вічні скандали та суди. Не знаю хто тут правий, але скандалісти вони знатні, а педагоги ні які. На уроках не викладають, а заставляють ходить на репетиторство.
  Проблема в малій зарплаті? Вони наженуть репетиторством.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Напишіть який педагог є ви.а до поганих репетиторів діти не ходять.так що Проні розумні люди. А до зауча савицької діти неходять .хоч вона і дутий відмінник освіти.кого вона підготувала? а проням діти дякують.   Видалити
  2. Я не педагог але знаю ,що де Проні там і скандали. Їм всі не такі і Кутовий (прийом на роботу і години І.В.Салієнко (Пронь)) і Костін (години) і Прищенко (години).
   Нічого на відображення в зеркалі кивати.
   А щодо педагогів, то коли я навчася - вчителі самі безкоштовни залишали учнів і розяснювали ,що не встигали на уроках. А нині цікава ситуація- на уроках не вміють навчити( вірніше не хочуть) зате під час репетиторства розквітає педагогічний талант. Гнать таких треба поганою мітлою, тим більше ,що проблем з педагогічними кадрами в області не має, як не як 2 педагогічні ВНЗ.

   Видалити
  3. Ви вірно говорити ганати таких вчетелів які замаються з дітьми за гроші, в шию .

   Видалити
  4. Що там не кажіть, а Проням вдячні пів Варви за гарну підготовку дітей, таких репетиторів спробуйте ще знайти!

   Видалити
 2. У магазин "Варвинчанка" на постійну роботу потрібен продавець. Приходьте кому потрібна робота. Будемо раді бачити і чоловіків, і жінок.

  ВідповістиВидалити
 3. Керівник школи 1 не дотримується законодавства це достовірний факт. Думаю. що скоро випливуть і серйозніші діяння..

  ВідповістиВидалити
 4. Я не стану говорити про норми законодавства, але знаючи Пронь скажу наступне, ця людина свого ніде ек упустить. Будучи депутатом селищної, працювала над особистими цілями.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Проньша земельні діляноки виривала навіть у АТОвців ( через неї не отримав земельну ділянку під будівнимцтво АТОвець з Калиновиці Погібний по моєму)
   Виявляється у неї більші заслуги чиму тих,хто воював.

   Видалити
  2. Не смішіть людей.Напевне це тоді вона роздала і по 600 гектарів в одні руки посадовцям. Смішно і грішно.Всім учителям давним давно дали по 2га.Не пишіть будьласка дурниць.

   Видалити
 5. бардак у варвинській школі продовжується.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Прищенко Т.І. молодець вона піклується про школу.

   Видалити
  2. Бардак у тебе в голові

   Видалити
  3. Проні навчають гарно.Це можуть підтвердити учні.випускники.

   Видалити
 6. Є вакансії за спеціальностями:
  монтажник натяжних стель,
  монтажник металопластикових конструкцій.
  Навчаємо.
  Вимоги: вік від 18 років, наявність водійського посвідчення.
  Звертатись в салон "КОМФОРТ".

  ВідповістиВидалити
 7. Цього року багато дітей перейшли чомусь до гімназії.А дядя Коля в туалеті живе і далі.А ремонта там нема.Мабуть туалети в школі дітям непотрібні.

  ВідповістиВидалити
 8. А ви дізнайтесь зразу скільки дітей перейшли з гімназії і чому....... В гімназії всі задоволені розподілом годин?!

  ВідповістиВидалити