понеділок, 14 липня 2014 р.

У Чернігівській області завершено розслідування кримінального провадження стосовно російського шпигуна


                Управлінням СБ України в Чернігівській області завершено розслідування кримінального провадження, відкритого стосовно громадянина Російської Федерації за ч.1 ст. 114 (шпигунство) та за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.


         Встановлено, що іноземець, перебуваючи в Україні під чужим прізвищем, вербував наших громадян для отримання інформації, що становить державну таємницю.
         З метою прикриття своєї протиправної діяльності громадянин РФ вступив до організації «Антикорупційний комітет України» і використовував видане йому посвідчення для збору відомостей у сфері економіки, науки і техніки, державної безпеки і охорони правопорядку, які у подальшому готувався передати іноземним розвідорганам.
         Зловмисника було затримано співробітниками СБУ у березні ц.р. у м. Чернігові під час одержання ним документації з грифом «таємно».
         Згідно з висновком експерта з питань державної таємниці інформація, яку збирав іноземець, належать до відомостей, розголошення яких створює загрозу національним інтересам та безпеці держави.
         Крім того, у ході проведення досудового розслідування під час обшуку помешкання затриманого було виявлено набої калібру 9 мм, набої калібру 7,62 мм, тротилову шашку та карабін «Мосіна» з оптичним прицілом.
         Наразі матеріали кримінального провадження із затвердженим обвинувальним актом скеровано до суду.

Прес-група Управління СБ України в Чернігівській області

Немає коментарів:

Дописати коментар