понеділок, 12 січня 2015 р.

Найвищий розмір орендної плати за землю у Бобровицькому районі, найнижчий – у Ріпкинському

 Орендна плата за земельні ділянки та земельні частки (паї) є важливою частиною доходу сільського населення, особливо пенсіонерів. За 10 місяців цього року розмір орендної плати, яку сплачують орендарі селянам області, зріс з 4,3% до 4,7%. У грошовому вимірі це складає 43 мільйони гривень, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Значно підвищили цей показник у Бахмацькому та Семенівському районах.

Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі – 6,4%. Найнижчий – 3% від нормативно визначеної грошової оцінки землі – у Ріпкинському.
За поточний рік 240 тисяч орендодавців Чернігівщини отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв.
У середньому зараз за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень (на початок року плата становила 551 гривню).
Лідерами по орендній платі за земельний пай є райони зони лісостепу – Варвинський – 4071 гривні та Ічнянський – 3,5 тисяч гривень.
У поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.
За словами в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана, керівники районів мають активізувати роботу з орендарями земельних паїв.
– Питання орендної ставки на землю має важливе соціальне значення. Сільгоспвиробники, що роблять на щедрій чернігівській землі свій бізнес, не повинні забувати про людей і село. Тому робота, спрямована на підвищення доходів селян та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, що дасть змогу вирішити чимало проблемних питань, в районах повинна проводитися постійно, - підкреслює Сергій Журман.

1 коментар:

  1. З 2015 РОКУ СТОВ “БАТЬКІВЩИНА” ЗБІЛЬШУЄ ПЛАТУ ЗА ОРЕНДУ ЗЕМЕЛЬНИХ ПАЇВ ДО 8 ВІДСОТКІВ. Про це рішення повідомив директор товариства М. М. Дмитренко. Він зазначив, що з 2011 року орендна плата за землю у Батьківщині” ста¬новила 7 відсотків вартості паю, а з 1 січня 2015 року буде 8 відсотків…

    Джерело: газета «Срібнянщина» від 27 грудня 2014р. №50
    http://sribne-gazeta.com.ua/_ld/1/149_50-27.12.2014.pdf

    ВідповістиВидалити