вівторок, 7 жовтня 2014 р.

Архів Управління СБ України запрошує

   Архів Управління СБ України в Чернігівській області має на зберіганні великі масиви документальних матеріалів (близько 19 тисяч одиниць), які є першоджерелами з історії держави, конкретних осіб та подій. Основні принципи роботи архіву – відкритість та доступність, об’єктивність і незаангажованість, в разі потреби – надання поради щодо подальшого пошуку потрібної інформації. До послуг громадян (в тому числі й іноземців), науковців, дослідників відкриті інформаційно-довідковий та читальний зали Управління.

   Інформаційно-довідковий зал (ІДЗ) має Електронний архів, основу якого складають електронні копії розсекречених документів Галузевого державного архіву (ГДА) СБ України та бази даних для використання в науковій, навчальній та культурно-просвітницькій діяльності:
- «Український мартиролог ХХ століття» - електронна база даних, сформована на підставі відомостей щодо 461 тисячі фігурантів архівних кримінальних справ, які знаходяться на зберіганні в ГДА та регіональних архівах СБ України;
- німецький проект «Саксонські меморіали в пам’ять жертв політичного терору» - база даних, передана СБ України німецькою стороною в рамках двостороннього багаторічного співробітництва, яка містить інформацію щодо 260 тисяч радянських військовополонених, які загинули в концентраційних таборах фашистської Німеччини та донедавна вважалися безвісти зниклими;
- списки військовополонених, похованих в Україні;
- списки репресованих українців, що відбували покарання в Республіці Казахстан;
- списки громадян, розстріляних у в’язницях НКВС в червні-липні 1941 року;
- тематичні підбірки (наприклад, документи ОУН про окупаційну політику німців у 1941-1944рр. тощо);
- наукові видання під егідою СБ України та електронні копії розсекречених документів, що були оприлюднені в наукових виданнях («Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД», «Акція «Вісла»1947» та інші);
- копії документів щодо національно-визвольного руху, релігійних конфесій та об’єднань, громадсько-політичних рухів, національних меншин.
Електронний архів обслуговує користувачів – громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які мають бажання вивчати архівні документи, зокрема, не тільки з науковою метою, а й з метою встановлення відомостей про своїх незаконно репресованих родичів.
Відвідування ІДЗ користувачами, ознайомлення з електронними копіями документів та базами даних, а також надання копій на власні носії інформації є безкоштовним. Відвідати ІДЗ має право кожний громадянин без попереднього надання будь-яких запитів, щоденно (крім вихідних та святкових днів) з 14 до 17 години. Телефон для довідок -  (0462) 65-54-36, (0462) 65-54-38.
Попрацювати з оригіналами документів, які знаходяться на зберіганні в архіві Управління СБ України в Чернігівській області, громадяни можуть в читальному залі архіву. Доступ користувачів до оригіналів архівних документів здійснюється після розгляду письмового запиту. Ознайомлення з документами, що містять державну таємницю, регламентується чинним законодавством України.  
Відвідування користувачами читального залу архіву, ознайомлення з довідковим апаратом і надання для користування та копіювання документів здійснюється безоплатно. Читальний зал працює з 9:00 до 18:00, крім вихідних та святкових днів. Телефон для довідок - (0462) 65-54-34.
 Прес-група Управління СБ України
 в Чернігівській області

Немає коментарів:

Дописати коментар