Після шестирічної перерви 8 червня на Чернігівщині відбудеться VІ Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва.
До історичного села Сокиринці Срібнянського району Чернігівщини цього дня з’їдуться відомі бандуристи з Хмельницької, Житомирської, Черкаської, Київської, Львівської та інших областей країни.
— Остап Вересай народився в селі Калюжинці (Прилуцького повіту Полтавської губернії, нині Срібнянський район Чернігівської області. — Авт.) 1803 року. Після смерті 1890-го був похований у наших Сокиринцях. Як відомо, у ранньому дитинстві він осліп, але це не завадило бездоганно опанувати мистецтво гри на бандурі. Олександр Русов прекрасно описав його життєвий шлях, а Микола Лисенко — творчий, — розповідає керівник Історико-етнографічного музею ім. Остапа Вересая у Сокиринцях Валентина САВЧЕНКО. — Вересай був хорошим кобзарем. Його в захваті слухала київська та санкт-петербурзька еліти, зокрема творчістю музиканта захоплювалися Микола Лисенко, Пантелеймон Куліш, Павло Чубинський, Тарас Шевченко. Щоб записати думи й пісні Вересая, Микола Лисенко спеціально приїздив до Сокиринець.
За словами Валентини Савченко, масштабно в Україні вперше вшановували пам’ять Остапа Вересая 1940 року за ініціативи Павла Тичини з виїзним засіданням столичного Інституту мистецтвознавства до Сокиринець. Згодом, 1953 року, Максим Рильським ініціював велике свято з нагоди 150-річчя кобзаря. А, власне, фестиваль «Вересаєве свято» було започатковано 1988 року.
— Цей фестиваль ми ніколи не проводили щорічно. Для села це надто складно з організаційної та матеріальної точок зору. Утім, в цьому й полягає його мистецька цінність. Без перебільшень, на захід чекають бандуристи та лірники навіть з найвіддаленіших регіонів країни. Вони часто телефонують і цікавляться, коли вже можна приїхати і виступити на Батьківщині Вересая. А для самих мешканців Сокиринець захід давно став не лише доброю традицією, а справжнім духовним святом.
Вадим ЛУБЧАК, «День»
У Срібнянському районі, в Сокиринцях, відкрилась перша в Україні дегустаційна зала медових напоїв відомого бренду Миколи Вовнянка "Питні меди Сокиринські”.
ВідповістиВидалитиПодробиці з фото знаходяться тут:
http://sribne-gazeta.com.ua/news/2013-06-10-193
Офіційний сайт http://www.medvin.in.ua Миколи Вовнянка "Питні меди Сокиринські”
ВідповістиВидалити